BIM Uyumlu Proje Yönetimi

BIM (Bina Bilgi Modellemesi) inşaat sanayiinde olağanüstü bir gelişme hızıyla yaygınlaşıyor ve pek çok tasarımcı, inşaatçı ve yatırımcı BIM’in 3 boyutlu tasarımın çok ötesinde “bütünsel bir proje yönetim aracı” olduğunu keşfediyor. Bugün BIM, projenin maliyet ve zaman boyutlarını tasarımın en erken evrelerinden başlayarak görebilmeyi, yapımcının projesini yönetmeye daha tasarım evresinden başlamasını sağlıyor ve artık BIM, bir teknoloji kullanımının çok ötesinde, bu teknolojiyi tasarımcıların, inşaatçıların ve yatırımcıların bir işbirliği içinde proje için en büyük faydayı elde etmeye olanak sağlayan bir süreç olarak kabul görüyor.

PY Grubu olarak, BIM’in projeleri hayata geçirme sürecindeki yararlarını maksimize edebilmek üzere, davet etmiş olduğumuz Trimble (USA) şirketinde BIM Uyumlu Proje Yönetimi konusunda Teknoloji Danışmanı olarak görev yapan Mr. Scott SHEPARD ve Infotron (TR) şirketinde PLM Danışmanı olarak görev yapan Sn. Müge SÜMEROL, BIM’in maliyet ve zaman yönetimindeki bütünsel etkilerini aktardılar.

Sunum, Türk inşaat ve yatırım sektörünün 20’ye yakın temsilcisinin soru-cevap bölümündeki aktif katılımıyla, uluslararası projelerde elde edilen deneyimlerin paylaşıldığı bir workshop ortamında sona erdi.

Scott SHEPARD’ ın Sunumu için Tıklayınız…

PY GÜNLERİ 24 – BİM UYUMLU PROJE YÖNETİMİ – 1

PY GÜNLERİ 24 – BİM UYUMLU PROJE YÖNETİMİ – 2

PY GÜNLERİ 24 – BİM UYUMLU PROJE YÖNETİMİ – 3

PY GÜNLERİ 24 – BİM UYUMLU PROJE YÖNETİMİ – 4

bottom
Web Site Tasarm & Uygulama Mavi-Mart