Haluk Doğançay – Özgeçmiş

Haluk DoğançayHaluk Doğançay, Galatasaray Lisesini ve İTÜ Mimarlık Fakültesini bitirdi. Yüksek Lisansını aynı Üniversitede Bina Programlama dalında yaptı. İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitüsünde yöneticilik, Urwick Management Center/Londra’da inşaat proje yönetimi ve ICSC İşletme ve Pazarlama Okulunda pazarlama ve işletmecilik eğitimleri gördü.

İnşaat projeleri yönetimi ve yatırım danışmanlığı alanında 30 yılı aşan mesleki birikime sahip olan Haluk Doğançay, kariyerine Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’de şantiye mühendisi ve şantiye şefi olarak başladı. Daha sonra MKE Genel Müdürlük Binası ve Petlas Lastik Fabrikası inşaatlarında Proje Müdürü olarak çalıştı. Aynı dönemde ADMMA’da yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

1989 yılında ortaklarıyla birlikte Proje Yönetim A.Ş.’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. Büyük ölçekli yatırım projelerine stratejik planlama, proje geliştirme, proje yönetimi, proje finansmanı, bilgi teknolojisi desteği ve işletme danışmanlık hizmetleri veren Yönetim Servis Hizmetleri A.Ş., SHC Proje A.Ş., Platform Bilgi Yönetimi A.Ş., Alaçatı Yatırım ve İşletme A.Ş., RED Gayrimenkul Geliştirme Yönetimi A.Ş., PY Uluslararası Danışmanlık A.Ş.’nin kuruluşlarını gerçekleştirdi.

Mimar Sinan Üniversitesinde “Proje Yönetimi Y. Lisans Programında Bilgi Teknolojileri”, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde “Gayrimenkul Geliştirme Y. Lisans Programında Stratejik Planlama” derslerini verdi.

Internet üzerinde proje yönetim platformu hizmeti veren “ProjeOnline.com”’u ve “Phoenix- Yeni Binyılın Proje Yöneticisi” eğitim programını, Kurumsal Ofis Fit-Out Proje Yönetim Programı “PYOfis” markasını geliştirdi.

1989 yılından bu yana pek çok büyük ölçekli gayrimenkul projesinin planlama ve yürütme aşamalarında görev alan Haluk DOĞANÇAY halen Proje Yönetim A.Ş., RED Gayrimenkul Geliştirme Yönetimi A.Ş., PY Uluslararası Danışmanlık A.Ş. ve Platform Bilgi Yönetimi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürütmekte, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kurum ve kuruluşlara stratejik planlama, proje geliştirme, proje yönetimi, girişimcilik ve yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmakta, İTÜ, KOU, SU, İEU’de misafir öğretim üyesi olarak ders vermekte ve bloğunda sektörel konularda makaleler yayınlamaktadır.

bottom
Web Site Tasarm & Uygulama Mavi-Mart