Biz Kimiz?

PY Consulting International Inc. (PY Uluslararası Proje Yönetim ve Danışmanlık A.Ş.) Türkiye’nin ilk ve öncü proje yönetimi danışmanlık firması Proje Yönetim A.Ş.’yi kuran ve geliştiren yöneticilerin 40 yılı aşkın birikimleri ile global bir vizyon doğrultusunda 2012 yılında kurduğu deneyimli ama genç bir şirket.

Haluk Doğançay

Haluk Doğançay

Yönetim Kurulu Başkanlığını Haluk DOĞANÇAY’ın yaptığı şirket, kurulduğundan itibaren kısa süre içinde aralarında Sinpaş Saraylar, Turkcell, Odea Bank, HalkGYO bulunan pek çok prestijli projeye imza attı.

Şirketin kurucu ortağı Haluk DOĞANÇAY, 1985-1989 yılları arasında Türkiye’nin ilk mega gayrimenkul geliştirme projesi Ataköy Turizm Merkezini gerçekleştiren ekibin profesyonel planlama ve proje yöneticisiyken Bayraktar Holding A.Ş.’nin finansal desteği ve çalışma arkadaşlarının ortaklığı ile 1989 yılında danışmanlık sektörüne ilk adımı attı. Ekip, bu süreçte Türkiye’yi ilk shopping mall, ilk özel marina, ilk katlı mağaza, ilk kapalı eğlence merkezi ile tanıştırdı.

Mesleki kariyerlerini bağımsız danışman statüsü ile sürdürmek isteyen ortaklar, 1989 yılından itibaren “Çalışan Ortaklık” modeliyle şirketi yeniden yapılandırdı. “Büyük ölçekli gayrimenkul geliştirme projelerine yurt içi ve dışında, planlama, geliştirme, proje yönetimi ve danışmanlık hizmetleri sunmak üzere” yeniden yapılandırılan şirket, alanında ilk firma olma özelliğini, aradan geçen 25 yıl içinde sektörün her alanda öncü ve en itibarlı firması olma özellikleriyle pekiştirdi.

Bu süreçte tasarım, proje finansmanı, işletme yönetimi, yapım yönetimi, bilgi teknolojileri, eğitim alanlarında sektörün ihtiyacı doğrultusunda pek çok yeni girişim hayata geçirildi.

Amacımızı o günden bu yana hep yatırımcıların başarısı olarak belirledik.Haluk DOĞANÇAY’ın liderliği altında mimar, bölge plancısı, mühendis ve ekonomistlerden oluşan yönetici ortaklarımız ve çalışanlarımız, çok sayıda büyük ölçekli yerli – yabancı projede profesyonel yeteneklerini kullandı, teknolojik yenilikler ve yönetim teknikleri konularında kendilerini sürekli geliştirdi.

25 yıllık uzun, ama bizim için çok kısa serüvenimizde;

  • Her alanda fark yaratan projelerin kalbinde yer aldık.

  • Ne tasarımcı ve ne de yapımcı şapkası giymedik. Proje paydaşlarımızla menfaat çelişkisine girmedik. FIDIC, EFCA ve PMI’ın etik kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalarak, bağımsız kimliğimizi her zaman koruduk.

  • Fikirden işletmeye uzanan süreçte, detayların içindeki başarıyı keşfederken müşterilerimize karşı hep açık ve net olduk.

  • Girişimci liderliği temel yaklaşımımız haline getirdik.

  • Müşterilerimizin adeta stratejik ortağı gibi davrandık.

  • Geçmişimizin onurunu koruyarak, her zaman geleceğe odaklandık.

  • Gururla taşıdığımız iş anlayışımızı kalıcı kılmak için, en az dünyanın değişim hızı kadar gelişmeyi ve ilerlemeyi kendimize ilke edindik.

  • Bu kavramları sadece projelerimizle değil aynı zamanda yaşamlarımızla da bütünleştirdik.

İnanıyoruz ki;

Gerçek fikirler “Titiz Yönetim” gerektiren  “Çevreye Duyarlı”, “Doğru Projeler”e önderlik eder.

Multi-disipliner Takım Çalışması bizim projelerimizin olmazsa olmazıdır.

Çağdaş Bilgi Teknolojileri Desteği,  Profesyonel hizmetlerimizin ardındaki önemli gücümüzdür.

bottom
Web Site Tasarm & Uygulama Mavi-Mart